ثبت علامت و نام تجاری

یک شرکت و یا تولید کننده برای اینکه بتواند نام شرکت و یا محصول خود را ثبت کند باید از خدمات ثبت علامت و نام تجاری استفاده کند. ثبت علامت، ثبت لوگو و یا ثبت نام تجاری همگی از یک نوع روال اداری برخوردار هستند ولی انجام این روال کار ساده ای نیست و بهتر است از مراکزی مانند مرکز ارائه خدمات اداری پیشرو که در این کار حرفه ای و با سابقه میباشند کمک بگیرید. کلمه ای که برای ثبت نام و علامت تجاری مد نظر قرار میگیرد ممکن است فارسی باشد یا لاتین که البته تغییری را در روال انجام ثبت ایجاد نمیکند. نکته ای که در ثبت علامت و نام تجاری برای کلمه لاتین وجود دارد این است که شرکت باید کارت بازرگانی در اختیار داشته باشد. برای اسم و علامت تجاری ثبت شده مدت اعتبار وجود خواهد داشت که این مدت ۱۰ سال میباشد و پس از گذشت این زمان باید نسبت به تمدید آن اقدام شود.

مدت زمان ثبت علامت و یا نام تجاری:

ثبت علامت و نام تجاری مدت زمان خاص خود را نیاز دارد که این زمان ۵۵ روز کاری میباشد.

هزینه ثبت علامت و یا نام تجاری:

هزینه ای که برای ثبت علامت و نام تجاری در نظر گرفته شده است ۱۸۵۰۰۰۰۰ ریال میباشد.

الف) مدارکی که اشخاص حقیقی برای ثبت علامت و نام تجاری باید آماده کنند:

1.  کپی شناسنامه و کارت ملی.

2.  یکی از این مجوزها باید ارائه شود: جواز کسب یا تاسیس وزارت صنایع، کارت بازرگانی، قراردادی که با یک سازمان و یا ارگان دولتی بسته شده است.

ب) مدارک مورد نیاز برای اشخاص حقوقی:

۱. کپی شناسنامه و کارت ملی صاحبان حق امضاء.

۲.یکی از این مجوزها باید ارائه شود: جواز کسب یا تاسیس وزارت صنایع، کارت بازرگانی، قراردادی که با یک سازمان و یا ارگان دولتی بسته شده است.

نظرات
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :