طرح توجیهی

برای احداث یک واحد تولیدی ، کشاورزی ، صنعتی ، خدماتی ، درمانی ، گردشگری و ساختمانی ،شیلات،دامداری،دارویی و غیره ابتدا باید یک طرح توجیهی تهیه شود. طرح توجیهی در واقع یک گزارش فنی و اقتصادی و مالی میباشد که در هفتادالی چهارصد صفحه تهیه میشود و تمامی اطلاعات لازم شامل اطلاعات اقتصادی، برآوردهای مالی و همچنین اطلاعات فنی را در اختیار سرمایه گذار قرار میدهد. مرکز ارائه خدمات اداری پیشرو طرح توجیهی در کلیه زمینه های ذکر شده بالا را به دو روش الف و ب و با توضیحاتی که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد تنظیم و ارائه میکند:

الف) طرح توجیهی مختصر: این نوع طرح توجیهی درحدود هفتادصفحه تهیه و تنظیم میشود. در این طرح تمامی استاندارد هایی را که به آنها نیاز است تا طرح فوق در دایره اعتبارات بانک ها، اداره کل صنایع و معادن و دیگر سازمان ها از قبیل سازمان جهاد کشاورزی،اداره بازرگانی، شهرداری ها،کارگروه بررسی طرح در استانداریها و غیره مورد تائید و تصویب قرار بگیرد لحاظ شده است. این طرح توجیهی هم برای دریافت مجوز و هم برای اخذ تسهیلات بانکی کاربرد دارد. هزینه تهیه این نوع طرح دو میلیون و پانصد هزار تومان بوده و زمان تهیه آن چهار روز می باشد.

ب) طرح توجیهی کامل: طرح توجیهی کامل  در حدود چهارصد صفحه تهیه و تنظیم شده و شامل چهاربخش:بازار،فنی واقتصادی،مالی وکامفارمی باشد. در این طرح نیز کلیه استانداردهای لازم رعایت شده و بخش کامفار آن با استفاده از نرم افزار اوریجینال کامفار 3 تهیه میشود که نرم افزار فوق در حقیقت یک نرم افزار بین المللی بوده که استاندارهای بانک جهانی و صندق بین الملل پول راداردو مورد تایید یونیدو(نهادمالی وابسته به سازمان ملل متحد) می باشد.در بخش بازار این نوع طرح کلیه آمار های جمعیتی و آمارهای واردات و صادرت و موقعیت جغرافیایی محل اجرای طرح و سایر شاخص های جمعیتی و نیازهای منطقه ای و غیره مورد ارزیابی دقیق قرار میگیرد.در بخش فنی نیز مشخصه های اصلی طرح از لحاظ فنی مورد تجزیه و تحلیل دقیق و کارشناسی قرار میگیرد.خلاصه آنکه در طرح کامل بررسی هایی که  در خصوص یک پروژه انجام می پذیرد بسیار بیشتر از آنچه بانک هاو یا صنایع به آن  نیاز دارند بوده و سرمایه گذارانی که قبل از اجرای یک پروژه  می خواهند طرح خود رااز همه نظر مورد ارزیابی دقیق قرار داده و در خصوص پروژه خود اطلاعات علمی و کاملی داشته باشند و از نظر سود آور بودن آن اطمینان حاصل کنند باید این نوع طرح را تهیه کنند.هزینه تهیه این طرح شش میلیون و پانصد هزار تومان بوده و زمان تهیه آن ده روز می باشد.

هزینه طرح توجیهی و مدت زمان تهیه و تنظیم طرح توجیهی:

الف) مدت زمان تهیه و تنظیم طرح توجیهی مختصر(نوع الف) 4 روز بوده و هزینه آن دو میلیون و پانصد هزار تومان می باشد.

ب) مدت زمان تهیه و تنظیم طرح توجیهی کامل( نوع ب) ده روز بوده و هزینه آن شش میلیون و پانصد هزار تومان می باشد.

نکته بسیار مهم: تایید هر دو نوع طرح توجیهی بالا در بانکها،اداره کل صنایع و سایر سازمانهایی که این طرحها به آنها ارائه میشودتوسط مرکز ارائه خدمات اداری پیشرو به صورت صد در صد تضمین شده است.ضمنا دفاع از طرح  های توجیهی یاد شده به طور کامل بر عهده کارشناسان فنی  این مرکز خواهد بود.

 

مهندسین مشاور پیشرو
مرکز تهیه و تنظیم طرحهای توجیهی فنی ، اقتصادی ،مالی و کامفار

تهران.سعادت آباد.بلوار دریا.بعد از خیابان صرافها.پلاک ۱۲۳ واحد یک.

تلفن:88562596
فکس: 88562314
موبایل:09122498058
ایمیل:pishro.ravesh@yahoo.com

نظرات
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :